urolojiuzmani.com - Özel Çapa Üroloji Merkezi - Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hasan Cabbar

Ana Sayfa
Üroloji Uzmanı - Op. Dr. Hasan Cabbar
Tedavi Merkezimiz
Hizmet Ünitelerimiz
Üroloji Hastalıkları
Bilgilenin
Bize UlaşınÜroloji Uzmanı Op. Dr. Hasan Cabbar

Üroloji Hastalıkları


 

ERİŞKİNLERDE PENİS BÜYÜTME VE UZATMA İŞLEMLERİ

Penis boy ve çap genişletme cerrahisi son birkaç on yılda gelişmiştir.

Penil boyun artırılması, suspansuar, ligamentin serbestleştirilmesi ve takiben penil ağırlıkların ve gerdirici aygıtların kullanılmasıyla sağlanmaktadır.

Çevresinin genişletilmesi ise dartos fasya içine yağ enjeksiyonu veya dermal greft veya allo derm gibi allo-plastik matrix greftleri kullanımıyla olmaktadır.

Penil uzatma:

Penil uzatma suspansuar ligamentin serbestleştirilmesi ve postoperatif penil ağırlıkların ve gerdirici aygıtların kullanılmasıyle başarılmıştır.

Genellikle küçük bir pubik insizyon kullanılır ama birçok cerrah bir v-y flep ilerletme ile infrapubik cildi penise ilerletmektedir.

Distal retropubik hattaki v-y flep küçük bir alandan (2-3 cm) geniş bir alana çeşitlilik göstermektedir.

Penil instabilite suspansuar ligament gevşetildikten sonra çok nadir görülmektedir ve genellikle iskiumun inferior rami kısmındaki korporal cisimlerin agresif ve fazlaca gevşetilmesinden kaynaklandığı görülmektedir. Serbestleştirme işlemi symphisis pubis orta kısmında bir parmak boyu ile sınırlandırılırsa bu durum meydana gelmeyecektir.

Yağ enjeksiyonu:

Otolog yağ enjeksiyonu sonrası önemli komplikasyonllar meydana gelebilir. Penis nispeten silindirik bir yapıya sahiptir. Yağ enjeksiyonu ne kadar fazla yapılırsa deformite gelişme riski o kadar fazla olmaktadır. Bununla birlikte az miktarda yağ enjeksiyonunda yaterli kalınlık sağlanmayacaktir. Bazı hastalar eğer geniş bir yağ enjeksiyonu yapılmışsa bu yağ yığını korporal ereksiyonu bertaraf ettiğinden dolayı yetersiz rijitiden şikayet etmektedir.

Eğer geniş bir yağ enjeksiyonu yine geniş bir v-y fleple kombine edilmişse sonucunda oluşacak yumuşak bir penil şaft ve gevşek penil cilt neden ile ilişkiye girme zorluğu meydana gelebilir.

Hastalar en çok geniş v-y flep komplikasiyonlarından yakınmaktadır. Genel olarak büyük pubik, penil ve skrotal skarlar eksize edilmektedir.
Üroloji hastalıkları menüsündeki içerikler:

Uretral anomaliler / Hipospadias | Epispadias | Konjenital valvlar | Verumontonum hipertroksisi | Doğumsal uretra divertikülleri
Nörojen mesane / İdrar yollarının taş hastalığı / Kısırlık / İktidarsızlık / Peyroine hastalığı / Retrograde ejakülasyon / Bel soğukluğu / Frengi / AIDS / Testis tümörleri / UPJ Darlığı / Vezikoureteral reflü / Genital siğiller / İdrar kaçırma (Enuresis) / Böbrek tümörleri / Mesane kanseri / BPH (Prostat) / Prostat kanseri / İnmemiş testis / Penisin doğumsal anomalileri / Dış genital organlar deri hastalıkları / Varikosel / İdrar kaçırma (Üriner inkotinans) / Testislerin germ hücresi tümörleri / Erkeklerde HPV (Genital Kondylom veya Genital Wart) / Böbrek kanserleri / Kadında cinsel fonksiyon bozukluğu (KCFB) / Kadınlarda idrar kaçırma ve tanı tedavi seçenekleri / Böbrek, Üreter, Mesane taşlarının cerrahi yöntemi ile tedavisi / Cinsel yolla bulaşan ve zührevi hastalıklar (Bakteriler, Virüsler, Protistler, Funguslar) / Erişkinlerde penis büyütme ve uzatma işlemleri / HIV (Kazanılmış bağışıklık yetmezliği sendromu) (AIDS) / Penoskrotal transpozisyon / Herpes


Sayfa başıYasal uyarı: Bu site içerisindeki tüm tıbbi içerik bilgilendirme amacıyla sunulmuştur.
Tedavi yerine geçmez. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.
urolojiuzmani.com 2007 - 2018 Tasarım & Yayınlama OTİMİ