urolojiuzmani.com - Özel Çapa Üroloji Merkezi - Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hasan Cabbar

Ana Sayfa
Üroloji Uzmanı - Op. Dr. Hasan Cabbar
Tedavi Merkezimiz
Hizmet Ünitelerimiz
Üroloji Hastalıkları
Bilgilenin
Bize UlaşınÜroloji Uzmanı Op. Dr. Hasan Cabbar

Üroloji Hastalıkları


 

PENOSKROTAL TRANSPOZİSYON

Penoskrotal transpozisyon değişik derecelerde ortaya çıkabilir. Komplet formda skrotum anteriordadır ve penis köküne doğru yerleşmiştir. İnkomplet formlarda penis skrotumun santralnden çıkar. Hafif formlarda ise skrotumun sadece üst ucu penisin anteriorunada uzanır. Anomalinin düzeltilmesi için iki hemiskrotum inferiora ve penisin skrotumun üşt tarafına kaydırılması gerekebilir. Bu bir cilt köprüsü kullanılarak ya da anorma skrotumu orta hattan fallusa göre sefalik ve kavdal parçalara ayırarak her iki parça penisin altında birleştirilebilir. Bazı yazarlar penil şaft cildi vaskülerizasiyonu ve lenfatik drenajinin tümüyle kaybını engellemek için penisin üzerinde bir cilt segmentinin bırakılmasını önerirler.

Skrotumun konjenital anomalileri:

İnklüzyon kistleri, bifid veya hipoplastik skrotum, penoskrotal transpozisyon, izole konjenital anomalileri nadirdir.

Bu anomaliler sıklıkla diğer anomalilerile birliktelik gösterir. Penoskrotal transpoziyon ve bifid skrotum ve skrotal ektopi, ekstrofi ile ve skrotal hipoplazi kriptorşidizim ile birlikte görünebilir. Bu anomaliler diğer genital anomalilerle birlikte cerrahi olarak mükemmel bir şekilde tamir edilebilir. Genital anomalisi olan erkek çocuklarda sünnetten kaçınılması gerekir.

Gömük penis:

Gömük penisli çocuklarda skrotal deri penil şaftın ventraline bağlanır. Bu durum penisten skrotum köküne uzanan bir deri perdesi oluşturur. Gömük penis çocuklukta herhangi bir problem oluşturmaz. Gömük penis bebeklikte cerrahi ile düzeltilmelidir. Modifiye bir sirkumsizyon sıklıkla defekti düzeltir.
Üroloji hastalıkları menüsündeki içerikler:

Uretral anomaliler / Hipospadias | Epispadias | Konjenital valvlar | Verumontonum hipertroksisi | Doğumsal uretra divertikülleri
Nörojen mesane / İdrar yollarının taş hastalığı / Kısırlık / İktidarsızlık / Peyroine hastalığı / Retrograde ejakülasyon / Bel soğukluğu / Frengi / AIDS / Testis tümörleri / UPJ Darlığı / Vezikoureteral reflü / Genital siğiller / İdrar kaçırma (Enuresis) / Böbrek tümörleri / Mesane kanseri / BPH (Prostat) / Prostat kanseri / İnmemiş testis / Penisin doğumsal anomalileri / Dış genital organlar deri hastalıkları / Varikosel / İdrar kaçırma (Üriner inkotinans) / Testislerin germ hücresi tümörleri / Erkeklerde HPV (Genital Kondylom veya Genital Wart) / Böbrek kanserleri / Kadında cinsel fonksiyon bozukluğu (KCFB) / Kadınlarda idrar kaçırma ve tanı tedavi seçenekleri / Böbrek, Üreter, Mesane taşlarının cerrahi yöntemi ile tedavisi / Cinsel yolla bulaşan ve zührevi hastalıklar (Bakteriler, Virüsler, Protistler, Funguslar) / Erişkinlerde penis büyütme ve uzatma işlemleri / HIV (Kazanılmış bağışıklık yetmezliği sendromu) (AIDS) / Penoskrotal transpozisyon / Herpes


Sayfa başıYasal uyarı: Bu site içerisindeki tüm tıbbi içerik bilgilendirme amacıyla sunulmuştur.
Tedavi yerine geçmez. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.
urolojiuzmani.com 2007 - 2018 Tasarım & Yayınlama OTİMİ